EHL-i BEYT Nedir, Kimlere Denir?

ibrahim fırat | Pazar, Mart 27, 2016 | 0 yorum
Peygamber Efendimizin (a.s.v.) Ehl-i Beyti Kimlerdir?


Ev halkı anlamına gelelen "Ehli Beyt" terkibi, ev sahibini, onun eşini, çocuklarını, torunlarını ve yakın akrabalarını kapsar.
Peygamber Efendimiz  (s.a.v.)'in ehli beyti başta olmak üzere bütün çocukları , kadın-erkek bütün torunları, müslüman olup kendisine tabi olan amcaları, onların çocukları, torunları ve diğer akrabaları olan Haşim ve Muttalipoğullarıdır. 

Zamanımızda ise bu terim yani ehli beyt kavramı Efendimiz (S.a.s.)'in torunları olan Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin2in (r.a.) soyundan gelenler için kullanılmaktadır.
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

0 yorum

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if