iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

EHL-i BEYT Nedir, Kimlere Denir?

27 Mart 2016 - # #


Peygamber Efendimizin (a.s.v.) Ehl-i Beyti Kimlerdir?


Ev halkı anlamına gelelen "Ehli Beyt" terkibi, ev sahibini, onun eşini, çocuklarını, torunlarını ve yakın akrabalarını kapsar.
Peygamber Efendimiz  (s.a.v.)'in ehli beyti başta olmak üzere bütün çocukları , kadın-erkek bütün torunları, müslüman olup kendisine tabi olan amcaları, onların çocukları, torunları ve diğer akrabaları olan Haşim ve Muttalipoğullarıdır. 

Zamanımızda ise bu terim yani ehli beyt kavramı Efendimiz (S.a.s.)'in torunları olan Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin2in (r.a.) soyundan gelenler için kullanılmaktadır.

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.