Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » Hayvancılık Yapan KarıncalarKarıncaların hayatı aslında insanların hayatına benzemektedir. Bu yüzden ilgi çekici özellikleri vardır. Tarım yapan karıncalar olduğu gibi hayvancılıkla uğraşan karıncalarda vardır.

Aphid adında bir tür olan ağaç bitini "ehilleştiren" bu karınca cinsleri, bu bitleri sürekli "güderler". sürekli olarak taşıyarak  daha verimli gelişmiş ağaç diplerine doğru götürürler ve beslenmelerine olanak tanırlar. Bunun sonrasında, bu bitlerin salgıladığı tatlı bir sıvıyı emerek yuvalarına taşırlar. Yağmur yağdığında ya da bir tehlike göründüğünde, sürülerini koruyan insanlar gibi bitleri toplayarak bir araya getirir, tehlike geçtiğinde tekrar "otlatırlar".

Hayvancılık Yapan Karıncalar«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.