Slider

İlgi Çeken Videolar

Sağlık

Teknoloji

Sinema

Televizyon

Ne Nedir?

En5 Konular

» » » » » » » » » Hızlı Kilo Vermenin İnce Noktaları

Hızlı Kilo Vermenin İnce Noktaları

5 Öneri ile Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo birçok insanın sorunu haline gelmiştir. Her geçen gün kiloların fazlalaşması ve buna bağlı olarak sadece fiziksel bir değişimin yanında psikolojik sorunlara da yol açabiliyor. Fazla kilolarınız yüzünden sosyal ortamlara belki girmiyor ve gerektiği kadar yürüyüş yapamıyorsanız aynı zamanda bu sıkıntı ve stresin daha çok gıda tüketmenize neden olmaktadır.

Fazla kilolardan kurtulmanın en iyi yöntemi spordur. En rahat ve yorucu olmayan, günlük yürüyüşler ancak düzenli olarak yapılırsa istenmeyen kilolarınızdan zamanla kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıdaki önerileri de dikkate almalısınız.


1. Günlük öğünlerinizde mutlaka protein içeren gıdalara yer verin. Bunun nedeni protein içeren yiyecekler kişinin çabuk  acıkmasını önler ve tokluk hissi verdiğinden sürekli yeme ihtiyacı duymazsınız. Bunun için tavuk, kırmızı et ve baklagillerde bol miktarda protein bulunmaktadır. 

2. Her öğünde mutlaka sebze olması gerekir. Sebzeli yiyecekler sağlık açısından çok faydalı ve kilolarınızdan kurtulmak için en iyisidir. Bu yüzden vitamin değeri yüksek lifli gıdaları tüketmenizde fayda vardır.

3. Bazı araştırmalar gösteriyor ki çok açlık hisseden kişi aslında susamış olabiliyor. Bu yüzden kendinizi aç hissettiğiniz zaman yemek yemeden 10 veya 15 dakika önce bir kaç bardak su içiniz. Eğer su içtikten sonra acıkmanız azalıyorsa susuz kalmışsınız anlamına geliyor. Günde 1 yada 1,5 litre su içiniz. 

4.  İçeriğinde tatlandırıcı ürünleri kullanmayınız belli bir süre sonra bu ürünler sizin acıkmanıza neden olacaktır.

5.  Genel olarak dışarıda yenilen yemekler insan kilo aldırır. Bunun nedeni içindeki yağ oranını bilmediğinizden ve ne kadar kalori olduğu bilinmediğinden kilo almanıza neden olabilir. Bu yüzden dışarıda mümkün olduğunca yemek yemeyin.

Bir önceki sağlık konumuz olan  GÖZALTI MORLUKARI NASIL GEÇER? adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Gözaltı morlukların nasıl geçeceğine dair ipuçları yazının içinde yer almaktadır. 

«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yazmak İçin Aşağıdaki Seçenekleri Kullanınız


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.