iF - Anasayfa
!BR@H!MF!R@T

Kişisel Görüş Evrensel Bilgi

yedekparcatr.com sıkıntı duası pegasus müşteri hizmetleri

Sayfalar2016 filmleri izle pendik Arçelik servisi

Copyright© 2012 | Tüm Hakları Saklıdır

Hak Deyince Akan Sular Durur

17 Nisan 2015 - # # # # #


Hak Deyince Akan Sular Durur
Haklı olan kişi her zaman üstün olur. Bazı anlaşmazlıklarda haklılık ele alındığında, kimsenin diyecek bir sözü olmaz istisnalar hariç. Hayatımızda hakkı düzenleyen bilime hukuk denir. Hukuk kuralları ise mahkeme ismi anılan adaletle yürütülür. Haklı ve haksız ayırt edilir, mahkeme haklı olan kişinin yanında olur. Diğer tarafı ise cezalandırır. Ancak şunu unutmamak lazım, haklı olanın meydana çıkması için mahkemenin tarafsız olması gerekir. Kimseden emir almaması gerekmektedir. Örnek olarak krallar tarafınca kurulan, güçlüler tarafından yönetilen çok eski zamanlarda ki mahkemelerin  doğru yargıya varması beklenmezdi. Bu tür mahkemeler, demokrasinin olmadığı bölgelerde günümüzde de bulunmaktadır.  Bu tür yerlerin tarafsız olması ve doğru biçimde adaletli olması beklenemez.

İnsan emeğine saygı duyulan; emeğin en kutsal değer olarak tanımlandığı günümüzde, hak hor görülmez, yerde çiğnenemez.


Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.