Albert Einstein (E=mc2 )

ibrahim fırat | Çarşamba, Haziran 08, 2016 | 1 yorum
Albert Einstein barış isteyen biri olduğu bilinmektedir. Ancak ortaya çıkardığı, E=mc2 " nükleer silahların yapımına yardımcı olduğu düşünülerek birçok insan tarafından yadırganmıştır.

Bu sebeple birçok insan tarafından ve kitleler tarafından tepki almış ve sevilmemiştir. O zamanların Amerika Birleşik Devletlerinin 32. başkanı olan kişi "Franklin Delano Roosevelt'i", bilgilendirmiş ve Nazi'lere korku salmıştır. Sonrasında Kötüye giden olaylar ve en önemlisi Hiroşima olayından sonra nükleer silah kullanmaya karşı tavrı ile dikkat çekmiştir.

Albert Einstein (E=mc2 )

1  2  3  4  5
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori: , , ,

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Einstein'ın daha bilmediğimiz ne özellikleri vardır. Fakat açıkçası bazı bilmediğim özelliklerini keşke bilmeseymişim diyorum.

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if