Zekayı geliştiren besinler (yumurta)

ibrahim fırat | Cumartesi, Kasım 28, 2015 | 2 yorum
Yumurta genel olarak sofralarımızdan hiç eksik olmaz. Özellikle sabah kahvaltılarının vazgeçilmezleri arasında yer alan besin değeri çok yüksek gıdadır.  Beyin de bulunan katı bölüm yağlardan oluşmaktadır. Bundan dolayı kısma iyi yağ veya yağlar tedarik edilmesi gereklidir.

Vücudumuz yağ asidini üretmediğinden dolayı beyindeki anıların ortaya çıkması ve devam ettirilmesi de dahil olan sinapsın (kromozomların birleşmesi) meydana gelmesi için yağ gerekmektedir Yumurta mükemmel bir EFA kaynağıdır. Bu yüzden günlük olarak yumurta tüketmeniz zekanız açısından oldukça faydalı olacaktır.

Zekayı geliştiren besinler (yumurta)

               1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
İçeriği Sosyal Ağlarda Paylaşmak için Alttaki Butonları Kullanabilirsiniz


Kategori:

Yazar Hakkında:
!BR@H!M F!R@T Blogumuzda paylaşılan her şey tanıtım amaçlıdır. Telif ihlali olan paylaşımları iletişim kutusundan veya ibo.firat@gmail.com adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

2 yorum:

  1. gerçekten çok faydalı bilgiler paylaşmışsınız elinize sağlık. Yumurtanın faydaları demek ki bu kadar çokmuş

    YanıtlaSil
  2. gerçekten birçok şeye faydası olan yumurtanın birde güzel kokusu olsa süper olacaktı. kokusundan dolayı çok sıklıkla tüketemiyorum malesef.

    YanıtlaSil

Lütfen konuyla alakasız yorumlardan kaçının. Sadece link almak amaçlı ( spam ) yorumlar yazmayınız. ( anında silinir ). Argo, küfür, siyasi vb. içerik barındıran yorumlar yazmayınız.

Not: Yorum yapabilmek için (yorumlama biçiminden) Anonim ( isimsiz olarak ) veya Adı/URL'yi ( Adı ( gerekli ) / URL ( kısmını boş bırakınız ), fonksiyonlarından seçim yaparak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Ancak Google + profili ile yapılan yorumları onaylamıyorum bilginize. Yorum yaparken Adı/URL kısmından yaparsanız sadece isim yazmanız yeterli. Site adresi, URL eklerseniz yorumunuz onaylanmaz.

if